Володіння основами мікроекономічного аналізу дозволяє вивчати найважливіші закономірності в поведінці окремих(первинних) економічних одиниць – домогосподарств і фірм, а також ринків, на  яких відбувається їхня взаємодія. Мікроекономіка пропонує універсальний інструментарій для прийняття обґрунтованих рішень щодо вибору обмежених засобів за наявності альтернативних можливостей. 

В дисципліні «Галузевий аналіз» увагу зосереджено на теоретичних та практичних аспектах розвитку ринкових структур та напрямків державної галузевої політики. Використання апарату галузевого моделювання дає можливість не лише аналізувати закономірностей розвитку галузей, але й формувати підґрунтя для подальшого поглибленого вивчення положень економічної теорії у взаємозв’язку з питаннями економічної політики. 

Навчальна дисципліна «Сучасні економічні теорії» є складовою системи економічних наук. Ознайомлення з основними течіями економічної теорії останньої третини ХХ – початку ХХІ століття дає можливість уявити сучасний стан розвитку світової теоретичної думки та окреслити коло проблем, що досліджуються відомими світовими та вітчизняними економістами. Дисципліна «Сучасні економічні теорії» дає можливість з’ясувати взаємозв’язки сучасної економічної політики окремих держав з провідними теоретичними концепціями.

Вивчення дисципліни «Сучасні економічні теорії» має сприяти формуванню наукового світогляду майбутніх фахівців, збагаченню їх сучасними прогресивними теоріями, вихованню толерантного ставлення до наукових поглядів ідейних опонентів, акцентувати увагу на актуальних питаннях сучасної економічної теорії та господарської практики.