Анотація навчальної дисципліни. Навчальна дисципліна «Бухгалтерський облік в управлінні суб’єктом господарювання» спрямована на вивчення методів, принципів та процедур бухгалтерського обліку з метою їх застосування в управлінні суб’єктом господарювання різних форм власності та організаційно-правових форм господарювання задля ефективного використання бухгалтерської інформації при прийнятті обґрунтованих управлінських рішень згідно з обраною стратегією підприємства.
Мета вивчення навчальної дисципліни «Бухгалтерський облік в управлінні суб’єктом господарювання» полягає у формуванні у здобувачів вищої освіти теоретичних знань та практичних навичок щодо оптимального використання методичного інструментарію бухгалтерського обліку в управлінні підприємством, складу та принципів формування звітності на запит керівництва з метою обґрунтування управлінських рішень, підготовки суттєвої та доречної інформації з метою побудови прогнозних напрямів діяльності підприємства.
Завдання навчальної дисципліни «Бухгалтерський облік в управлінні суб’єктом господарювання» полягає у формуванні в здобувачів цілісної системи знань щодо систематизації набутих знань про зміст бухгалтерського обліку, його ролі серед функцій управління, технології підготовки облікової інформації, опанування підходів до формування звітності, що повністю відповідає стратегічним завданням розвитку суб’єкта господарювання, визначеним управлінським персоналом. Це необхідно для підвищення оперативності, обґрунтованості та гнучкості управлінських рішень, зростання конкурентоспроможності підприємства.
Предмет вивчення навчальної дисципліни «Бухгалтерський облік в управлінні суб’єктом господарювання» виступає сукупність теоретичних, методичних та організаційних питань бухгалтерського обліку діяльності суб’єктів господарювання різних форм власності на основі останніх досягнень науки з урахуванням світового досвіду здійснення фінансово-аналітичних робіт.
Анотація навчальної дисципліни. Фінансовий облік активів (Financial accounting of assets) - це сукупність принципів, прийомів, методів обліку активів підприємства з формування облікової інформації, яка використовується для прийняття управлінських рішень щодо ефективної діяльності суб’єкта господарювання. Навчальна дисципліна присвячена вивченню методики обліку необоротних та оборотних активів, процесу їх документування. Опанування навчальної дисципліни сформує у здобувачів навички щодо отримання, обробки та зберігання інформації, яка дозволить слідкувати та відображати поточний стан справ на підприємстві, контролювати його діяльність, здійснювати її коригування.
Мета вивчення навчальної дисципліни «Фінансовий облік активів» полягає у формуванні в здобувачів системи знань, практичних навичок з методики обліку оборотних та необоротних активів підприємства, процесу їх документування, підготовки та надання інформації різними користувачами для розробки, обґрунтування й прийняття рішень щодо ефективності діяльності господарюючого суб'єкта.
Завдання навчальної дисципліни «Фінансовий облік активів»: 1) оволодіння фаховою обліковою термінологією; 2) засвоєння положень нормативно-правових документів, які регулюють ведення обліку активів підприємства; 3) вивчення порядку визнання, оцінки об’єктів необоротних та оборотних активів, їх класифікації для потреб обліку; 4) оволодіння знаннями щодо порядку документального оформлення операцій з наявності та руху активів суб’єкта господарювання; 5) опанування методики відображення господарських операцій з необоротними та оборотними активами в системі рахунків бухгалтерського обліку.
Предмет вивчення навчальної дисципліни «Фінансовий облік активів" методичні засади обліку необоротних та оборотних активів підприємства і змін, які відбуваються в них в результаті здійснення господарських операцій. Сутність предмету фінансового обліку розкривається в його об’єктах, а саме: основні засоби, нематеріальні активи, амортизація, фінансові інвестиції, грошові кошти, дебіторська заборгованість, запаси.

Навчальна дисципліна «Бухгалтерський облік (загальна теорія)» (Accounting (general theory) – це сукупність принципів, методів, форм, прийомів, історичних аспектів становлення та розвитку бухгалтерського обліку. Бухгалтерський облік охоплює систему знань сутності основних господарських процесів і здатність відображати їх в системі обліку, нормативного регулювання обліку, аналізу господарської діяльності підприємства і окремих господарських операцій та синтезу одержаної аналітичної інформації при її відображенні в системі рахунків бухгалтерського обліку

 

Мета вивчення навчальної дисципліни – формування у здобувачів сучасної системи знань про концептуальні засади бухгалтерського обліку, основи методології обліку господарської діяльності, основи техніки бухгалтерського обліку, підходи до побудови управлінського обліку та організації обліку на підприємстві, загальні засади регулювання бухгалтерського обліку в Україні.

 

Завдання навчальної дисципліни - оволодіння принципами бухгалтерського обліку, забезпечення засвоєння методичних підходів, що використовуються в бухгалтерському обліку для відображення інформації про господарську діяльність, набуття навиків застосування технічних прийомів реєстрації облікової інформації, формування уявлення про повний цикл обробки облікової інформації: від первинної фіксації господарських операцій до складання фінансової звітності; надати загальне розуміння значення фінансової звітності та основ організації бухгалтерського обліку на підприємстві.

 

Предметом навчальної дисципліни є господарська діяльність підприємства як зміна господарських засобів та джерел їх утворення внаслідок господарських процесів.