Навчальна дисципліна «Міжнародні судові установи і міжнародний судовий процес» присвячена вивченню теоретичних основ становлення міжнародного судочинства як окремої галузі міжнародного права, видів міжнародних судових установ та їх загальної характеристики, а також положень, що стосуються міжнародного судового процесу. Окрема увага приділена вивченню найбільших та найвпливовіших міжнародних судових установ, таких як: Міжнародний Суд ООН, Міжнародний арбітражний суд, регіональні міжнародні суди загальної компетенції, міжнародні суди з прав людини, Міжнародний кримінальний суд. 

Вивчення навчальної дисципліни «Європейське та міжнародне право прав людини» спрямовано на загальний огляд основних договорів з прав людини в системі ООН та Ради Європи, а також аналіз діяльності створених ними органів щодо захисту прав людини. Розглядається застосування міжнародних механізмів щодо прав людини під час збройних конфліктів Аналізуються міжнародно-правові механізми захисту прав жінок, дітей, національних меншин та корінних народів

Мета вивчення дисципліни «Кримінальне право України. Особлива частина» – ознайомлення з теоретичними положеннями щодо кримінально-правових понять, які передбачені нормами Особливої частини Кримінального кодексу України, формування у здобувачів вмінь і навичок застосування одержаних знань, необхідних для вирішення проблем кримінально- правової кваліфікації суспільно небезпечних діянь, що існують у правозастосовчій практиці.

Завдання навчальної дисципліни «Кримінальне право України. Особлива частина» полягає у формуванні у здобувачів цілісної системи знань щодо правильного, глибокого кримінально-правового аналізу суспільно небезпечних діянь і застосуванні кримінального законодавства при кваліфікації кримінальних правопорушень. У результаті вивчення дисципліни здобувачі повинні засвоїти суму знань, необхідну для кримінально-правового аналізу складів кримінальних правопорушень, забезпечувати правильну кваліфікацію кримінальних правопорушеньнавчитися проводити авторські дослідження, зокрема в частині здійснення порівняльного аналізу вітчизняних кримінально-правових норм і відповідних положень зарубіжного законодавства, з-тим, аби на основі наукових підходів визначати шляхи підвищення ефективності норм кримінального права, удосконалення правових і організаційних засад запобігання та протидії кримінальним правопорушенням.

Зважаючи на те, що юридична професія передбачає не лише знання та розуміння законодавства, а й діяльність, пов’язану із безпосереднім застосуванням права, важливе значення у юридичній освіті набувають методики, які максимально спрямовані на формування у здобувачів, майбутніх юристів, навичок практичного правозастосування. Саме юридична освіта спрямована на ті професії, в яких юрист на основі знання чинного законодавства і права в цілому повинен знайти вирішення конкретної правової проблеми. 

У процесі навчання здобувачі опановують універсальні інструменти за допомогою яких на практиці будуть мати можливість вирішити будь-яку конфліктну ситуацію, надати правильну юридичну оцінку, сформувати та обґрунтувати свою правову позицію.

 

Предметом курсу «Право Європейського союзу» є комплексна правова система. Вона поєднує в собі риси, характерні як для міжнародного, так і внутрішньодержавного права; містить норми різних галузей права і правових інститутів. Складний характер юридичної природи Європейського союзу та його правової системи обумовлює міждисциплінарний характер навчального курсу «Право Європейського союзу».

Мета курсу «Право ЄС» полягає у набутті студентами теоретичних знань у галузі права Європейського союзу, у прищепленні навичок аналізу джерел і використання принципів та норм права даної системи в практичній діяльності юристів.

Вивчення дисципліни передбачає знання студентами конституційного, адміністративного, цивільного, міжнародного, приватного, митного, податкового та банківського права та орієнтує їх на активну самостійну контрольовану роботу, насамперед з першоджерелами українською та іноземними мовами – нормативними актами Європейського союзу, доступними як на паперових, так і на електронних носіях.

Навчальна  дисципліна «Тренінг-курс з вирішення юридичних кейсів» є однією із складових комплексної підготовки фахівців галузі знань 08 «Право» спеціальності 081 «Право» для студентів освітньо-професійної програми/спеціалізації «Публічне право».

Останнім часом все більшого значення набувають отримання практичних навичок майбутніми фахівцями в галузі права, таких як здатність критичного мислення, аналізу проблем та генерування рішень, ефективної роботи з клієнтом, вміння попередження та конструктивного розв’язання конфліктних ситуацій, володіння собою та керування стресами. Такі компетентності складно отримати виключно в рамках традиційних лекційних та практичних занять, оскільки здебільшого вони орієнтовані на правильну відповідь. На відміну від цього, тренінгові форми навчання направлені на запитання та пошук, що дозволяють в більший мірі розвинути соціальні, інтелектуальні компетентності, самостійність, здатність до ухвалення рішення.  Під час тренінгових занять перевага надається безпосередньо діяльності студентів, а викладач виконує роль фасилітатора, скеровує роботу та взаємодію учасників на опанування темою та досягнення мети тренінгу.

У процесі навчання студенти опановують універсальні інструменти за допомогою яких на практиці будуть мати можливість розв’язати будь-яку конфліктну ситуацію, надати правильну юридичну оцінку, сформувати та обґрунтувати свою правову позицію, запропонувати ефективні способи вирішення практичних кейсів з актуальних тем, розробити ефективну лінію захисту свого клієнта.

       Фінансовий процес (Financial process) – це порядок діяльності державних органів зі здійснення повноважень в бюджетному, податковому, валютному та інших процесах.
       Фактичним змістом фінансового процесу виступає фінансова діяльність держави та органів місцевого самоврядування, яка спрямована на мобілізацію, розподіл і використання грошових коштів для виконання завдань і функцій держави. Застосування норм фінансового матеріального права здійснюється у врегульованому процесуальними фінансово-правовими нормами порядку.

Кримінальне право України. Загальна частина – це навчальний курс, у межах якого вивчаються основні теоретичні положення сучасної науки кримінального права і практика їх застосування, а також об’єктивні закономірності й тенденції розвитку національного законодавства про кримінальну відповідальність.

Вивчення цих положень Загальної частини кримінального права необхідне для виховання у здобувачів відповідального ставлення до кримінального закону, формування професійного юриста, здатного приймати самостійні рішення зі складних юридичних питань, із глибоким розумінням змісту кримінально-правових норм і вмінням правильно застосовувати їх у практичній діяльності.

Завдання (навчальні цілі) дисципліни полягає у формуванні в здобувачів цілісної системи знань щодо природи та сутності кримінально-правових відносин та змісту положень кримінального закону.

У результаті вивчення дисципліни здобувачі повинні засвоїти суму знань, необхідних для обґрунтованої кримінально-правової оцінки вчиненого кримінального правопорушення в якості особи, яка застосовує закон про кримінальну відповідальність, навчитися проводити авторські дослідження, зокрема в частині здійснення порівняльного аналізу вітчизняних кримінально-правових норм і відповідних положень зарубіжного законодавства, з метою того, щоб на основі наукових підходів визначати шляхи розвитку законодавства України про кримінальну відповідальність з метою підвищення ефективності  кримінально-правової політики України.

Навчальна дисципліна Судові та правоохоронні органи України» є базовою юридичною дисципліною, яка дає загальну, вихідну інформацію про державні і недержавні органи та організації /установи/, що здійснюють судову, правоохоронну та правозахисну діяльність.

Навчальна дисципліна «Тренінг-курс з вирішення міжнародних комерційних спорів» є однією зі складових комплексної підготовки фахівців галузі знань 08 «Право» спеціальності 081 «Право», освітньо-професійної програми «Міжнародне комерційне право»