Дисципліна “Фінансовий контролінг” входить до складу навчальних дисциплін підготовки магістрів зі спеціальності 072 “Фінанси, банківська справа та страхування” за усіма спеціалізаціями та магістерськими програмами. 

   Предметом вивчення дисципліни є теоретичні засади, методи та інструментарій фінансового контролінгу в бізнесі. Фінансовий контролінг спрямований на інформаційну підтримку та координацію управлінських рішень, що передбачає використання технологій бюджетування, стратегічного планування, управлінського обліку, фінансової діагностики, управління ризиками, фінансової комунікації, внутрішнього консалтингу та  контролю, які в сукупності зорієнтовані на оптимізацію фінансових рішень та максимізацію вартості компанії.

    Метою викладання дисципліни є надання студентам базових знань з питань організації фінансового контролінгу, методів і прийомів інформаційної підтримки, координації та контролю прийняття фінансово-економічних рішень

Дисципліна «Управління фінансами у малому і середньому бізнесі (МСБ)» передбачає вивчення особливостей організації управління фінансами cуб’єктів МСБ, включаючи економіко-правові основи взаємовідносин між суб’єктами господарювання, методики оцінки розвитку бізнес-середовища на основі міжнародних методологій, як Doing Business, Global Competitive Index, International Business Compass та умов ведення бізнесу, інструменти стимулювання розвитку підприємств МСБ, зокрема державної підтримки суб’єктів МСБ.

Вивчення курсу обумовлює оволодіння знаннями щодо інноваційних форм фінансування суб’єктів МСБ, а саме венчурного фінансування, краудфандингу, міжнародних грантових програм різноманітних фондів (Horizon2020, COSME, EU for Business, Unlimit Ukraine, SME Facility та ін.).

Також до тематики курсу «Управління фінансами у малому і середньому бізнесі (МСБ)» належить вивчення сутності та особливостей спрощеної системи оподаткування та звітності, зокрема декларація зі сплати єдиного податку. Крім того, в рамках курсу передбачено здобуття навичок щодо застосування новітнього інструментарію системи організації грошових розрахунків на підприємствах МСБ, зокрема криптовалют (Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Monero та ін.)