Вітаю на сторінці курсу "Кількісні методи у корпоративних фінансах"!

Лінк на онлайнові занняття за розкладом: 

https://us02web.zoom.us/j/84556870896?pwd=ujrhvYSa8GgsiPLbhLFZyhLtfL1Dx0.1

ОНЛАЙНОВІ ЗАНЯТТЯ У ВЕРЕСНІ-ГРУДНІ

Код групи Дата Час заняття
ФМК-501d 28.09.2024 5 пара
ФМК-501d 26.10.2024 5 пара
ФМК-501d 23.11.2024 5 пара
ФМК-501d 21.12.2024 5 пара

У ринкових умовах господарювання засвоєння основ антикризового фінансового управління набуває особливого значення, оскільки своєчасне впровадження адекватних превентивних, у разі необхідності оздоровчих заходів, є ефективним запобіжним інструментом фінансового менеджменту на підприємствах та передумовою стабілізації економіки країни в цілому

Дисципліна «Вступ до спеціальності» є базовою дисципліною професійної освітньої програми прикладного бакалаврату. Вона знайомить студентів з теоретико-методологічними основами професійної діяльності фахівця з корпоративних фінансів, його основними функціональними обов’язками, вимогами до професії, сферами та напрямками застосування професійних зусиль, сучасними можливостями професійної самореалізації та самоосвіти. «Вступ до спеціальності» формує початкову уяву про специфіку майбутньої професії, а також дозволяє зрозуміти місце і значення всіх інших навчальних дисциплін в процесі формування відповідних професійних компетенцій.

        

Рекомендована для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Мета дисципліни: здобуття студентами нових знань та оволодіння практичними навичками з управління різних типів нерухомості та прийняття інвестиційних рішень в цій сфері.

Міждисциплінарні зв’язки: «Девелопмент» – це унікальна дисципліна в академічному просторі України, яка представляє собою мікс фінансів, інвестування, менеджменту та маркетингу нерухомості.

ДЬЮ ДІЛІДЖЕНС

 

Дисципліна   "Дью Ділідженс" спрямована на формування у студентів комплексного наукового підходу до поєднання теоретичних знань з практичними навичками, до аналізу фінансової діяльності підприємства, оцінки вартості бізнесу та до розуміння переваг та недоліків трансакцій злиття та поглинання. 

Дисципліна “Дью Ділідженс” входить до циклу вибіркових нормативних  дисциплін з підготовки бакалаврів зі спеціальності “Фінанси”. Дисципліна “Дью Ділідженс” тісно пов’язана з іншими дисциплінами фахового спрямування: “Корпоративні фінанси”, “Фінанси”, “Фінанси підприємств”, “Фінансова діяльність підприємств”, “Фінансовий аналіз”, “Фінансовий ринок”.

Після опанування даної навчальної дисципліни студент оволодіє:

• методами та прийомами розрахунку, аналізу та планування ринкового та внутрішнього стратегічного дью ділідженсу підприємства;

• методами та прийомами бізнес планування та створення операційної моделі;

• методичними підходами до визначення вартості бізнесу  та оцінки доцільності здійснення трансакції та інвестицій; 

• розумінням сучасних світових тенденцій та процесів злиття та поглинання.

Набуті знання, уміння та навички на практиці будуть корисними як для  представників компаній (власників, топ-менеджерів), так і для зовнішніх представників  (покупці, фінансові інвестори, банківські установи, аудиторські компанії). 

 

Зміст навчальної дисципліни, запропонованої для вивчення студентами:

Тема 1. Теоретичні основи дью ділідженсу.

Тема 2. Дью ділідженс у процесах злиття та поглинання (M&A)

Тема 3. Ринковий стратегічний дью ділідженс.

Тема 4. Внутрішній стратегічний дью ділідженс підприємства.

Тема 5. Бізнес планування та створення операційної моделі.

Тема 6. Оцінка вартості бізнесу на основі ринкових показників.

Тема 7. Методики внутрішньої оцінки вартості бізнесу.

Тема 8. Міжнародні тенденції транзакцій злиття та поглинання (M&A)

Мета дисципліни полягає у ознайомленні з теоретичними положеннями і світовим досвідом, що 
пояснюють обґрунтування інвестиційних та операційних рішень у процесі інвестиційної оцінки 
активів бізнесу, а також оволодіння технічними навичками і прийомами, пов'язаними з використанням 
фінансово-економічних процедур і розрахунків у процесі такої оцінки.

 

Кваліфікаційний міждисциплінарний (комплексний) тренінг є важливою підсумковою складовою для підготовки магістрів освітньо-професійної програми «Фінансовий менеджменті контролінг». Тренінг дозволяє узагальнити і систематизувати набуті здобувачами знання, а також перевірити і закріпити практичні навички з прийняття фінансово-інвестиційних рішень як на рівні крупних міжнародних корпорацій, так і невеликих корпоративних підприємств.

Програма тренінгу була розроблена спільно з професором кафедри інституційної економіки Університету Філіппса в Марбурзі (Німеччина), доктором економічних наук Елізабет Шульте (E. Schulte), що сприяє інтеграції теоретичних концепцій із сучасними трендами у світі корпоративних фінансів та інституцій.

1

Завдання навчальної дисципліни: надати систематизовані знання щодо сутності базових понять інвестування; розвинути вміння правильно застосовувати методичний інструментарій організації інвестиційного процесу; навчити визначати та аналізувати чинники інвестиційної привабливості країн, регіонів, галузей та підприємств; ознайомити із специфікою різних видів інвестування; виробити вміння оцінювати та аналізувати доцільність і ефективність інвестиційних проектів; навчити визначати джерела фінансування інвестиційної діяльності та методи їх оптимізації; дати знання основ інвестиційного менеджменту.

Дисципліна “Фінансовий контролінг” входить до складу навчальних дисциплін підготовки магістрів зі спеціальності 072 “Фінанси, банківська справа та страхування” за усіма спеціалізаціями та магістерськими програмами. 

   Предметом вивчення дисципліни є теоретичні засади, методи та інструментарій фінансового контролінгу в бізнесі. Фінансовий контролінг спрямований на інформаційну підтримку та координацію управлінських рішень, що передбачає використання технологій бюджетування, стратегічного планування, управлінського обліку, фінансової діагностики, управління ризиками, фінансової комунікації, внутрішнього консалтингу та  контролю, які в сукупності зорієнтовані на оптимізацію фінансових рішень та максимізацію вартості компанії.

    Метою викладання дисципліни є надання студентам базових знань з питань організації фінансового контролінгу, методів і прийомів інформаційної підтримки, координації та контролю прийняття фінансово-економічних рішень