Навчальна дисципліна «Тренінг-курс «Бізнес аналітика на підприємстві» (скорочено ткБАП або БАП) присвячена вивченню основних принципів роботи з сучасними комп’ютерними системами бізнес аналітики, запровадження та підтримки технологій, систем та процесів аналізу інформації для прийняття управлінських рішень в бізнесі.

Вона включає у себе методи збору і обробки інформації, оцінки ризиків, моделювання і прогнозування за допомогою інформаційних і телекомунікаційних технологій. Сфера застосування бізнес-аналітики досить широка. Її можна застосовувати у ризик менеджменті, фінансах, охороні здоров'я, індустріальному виробництві, сфері послуг, а також у маркетингу, при управлінні містами, при роботі в Інтернеті і соціальних мережах, при аналізі персональних даних тощо.

РПНД БАП в Інтернеті - тут.

Навчальна дисципліна «Інформаційні системи з використанням хмарних технологій» (скорочено ІСвХТ) присвячена навчити здобувачів вищої освіти (ЗВО) використанню основних прийомів створення розподілених застосувань з урахуванням сучасних концепцій і тенденцій розвитку хмарних технологій.

При успішному закінченні курсу ЗВО набуває вичерпних знань відносно ідей і механізмів реалізації інформаційних систем з використанням хмарних технологій. Тематика дисципліни ІСвХТ охоплює практично-орієнтовані засоби моделювання, експериментального дослідження та програмного забезпечення алгоритмів і технологій віртуалізації інформаційної сфери.

РПНД ІСвХТ в Інтернеті - тут.

Навчальна дисципліна «Інформаційні системи і технології в банківській сфері» (скорочено ІСТБС) присвячена навчити здобувачів вищої освіти (ЗВО) використанню основних прийомів освоєння та експлуатації банківських ІТ на основі сучасних концепцій і тенденцій діджиталізації.

При успішному закінченні курсу ЗВО набуває вичерпних знань відносно ідей і механізмів підтримки та використання інформаційних систем в банківській сфері та екосистемі цифрових грошей.

Тематика дисципліни ІСТБС охоплює практично-орієнтовані засоби моделювання, експериментального дослідження та програмного забезпечення алгоритмів і технологій інформатизації банківської сфери.

Посилання на РПНД ІСТБС в Інтернеті - тут.

Сучасні інформаційні технології забезпечують актуальність, вибірковість, інтерактивність та мультимедійність ЗМІ, можливість швидкого продукування та розповсюдження продуктів журналістської діяльності: інформація може постійно оновлюватися як довільно (визначається готовністю матеріалів), так і з потрібною періодичністю (щоденно, щогодини тощо) або перманентно (за надходженням матеріалу); інформація може подаватися в необмеженій кількості з можливістю створення та перегляду архівів. Інтерактивність інформації полягає у можливості користувачів (читачів) активно вибирати потрібне за допомогою електронної пошти, дослідження банків даних та архівів, участі в опитуваннях, формуванні  рейтингів тощо, а також у формі телеконференцій, чатів, розсилок новин та гостьових книг; мультимедійність інформації охоплює різні форми передачі інформації (текст, фото, звук, відео-сюжети, анімація). Розвиток нових інформаційних технологій призвів до якісних змін у журналістиці. На перетині тисячоліть сформувалися мережеві ЗМІ: друковані видання, спеціалізоване радіомовлення та телевізійні мережеві канали. Сучасний етап розвитку людської цивілізації немислимий без безперервного розширення мережі Інтернет. Отже, для журналістики – сфери суспільного життя, безпосередньо пов'язаної із збиранням, зберіганням, обробкою і передачею інформації економічного й економіко-гуманітарного спрямування (в розумінні Веб3+ і майбутнього Суспільства 5.0), особливо важливого значення набувають знання і навички сучасних ІТ і HiTech. Аналіз та застосування всіх згаданих підходів і складає основний зміст даного курсу.

Навчальна дисципліна «Інформаційні технології» є однією із складових комплексної підготовки фахівців галузі знань 06 «Журналістика» спеціальності 061 «Журналістика» для ОП «Економічна журналістика». З робочою програмою дисципліни "Інформаційні технології" можна ознайомитись тут.

Навчальна дисципліна «Нейрокомп'ютерні системи» (скорочено НКС) присвячена навчити здобувачів вищої освіти (ЗВО) використанню основних прийомів створення інтелектуальних інформаційних систем і технологій з використанням нейрокомп'ютерних моделей і методів.

При успішному закінченні курсу ЗВО набуває вичерпних знань відносно ідей і механізмів реалізації інформаційних систем на базі нейромереж, алгоритмів машинного навчання та нейрогенетичних ІТ. Тематика дисципліни НКС охоплює практично-орієнтовані засоби моделювання, експериментального дослідження та програмного забезпечення алгоритмів нейрообчислень, розпізнавання образів, знання-орієнтованих концепцій і методологій штучного інтелекту.

РПНД НКС в Інтернеті - тут.

Мета дисципліни: сформувати поглиблені теоретичні знання та прикладні практичні навички щодо ефективного застосування технології, інструментів та засобів оброблення та поглибленого інтелектуального аналізу структурованих і неструктурованих даних надвеликих обсягів для підтримки прийняття оптимальних системних рішень. Причому, ці технології, інструменти та програмні засоби мають бути не тільки ефективними в умовах безперервного приросту складних даних (в т.ч. гіпертекстових даних, потокових мультимедіа даних, гібридних та метаданих), їх нерівномірному розподілу по численних вузлах інформаційної мережі, але і підтримувати інформаційну безпеку великих даних та отриманих нових знань.

Анотація навчальної дисципліни: в курсі  викладається теорія організації і проектування баз та сховищ даних та практичне їх використання в  сучасних інформаційних системах.

Мета дисципліни «Проектування інформаційних систем» — дати студентам основні теоретичні положення щодо створення економічних інформаційних систем, ознайомити із сучасними під­ходами, зі складом і змістом операцій зі створення ІС на різних рівнях ієрархії, із засобами автоматизації проектних робіт, формалізації процесу проектування та методами управління проектуванням ІС.

Навчальна дисципліна «Проектування Інформаційних систем з використанням хмарних технологій» (скорочено пІСвХТ) присвячена ознайомити здобувачів вищої освіти (ЗВО) використанню основних прийомів проектного менеджменту при створенні розподілених застосувань з урахуванням сучасних концепцій і тенденцій розвитку хмарних технологій та їх використанню в майбутніх процесах підготовки магістерських дипломних проектів.

При успішному закінченні курсу ЗВО набуває вичерпних знань відносно ідей і механізмів реалізації інформаційних систем з використанням хмарних технологій. Тематика дисципліни пІСвХТ охоплює практично-орієнтовані засоби моделювання, експериментального дослідження та програмного забезпечення алгоритмів і технологій віртуалізації інформаційної сфери.

РПНД пІСвХТ в Інтернеті - тут.

Навчальна дисципліна «Проектування UX/UI компонент інформаційних систем для ДФН» (скорочено пUX/UIкіс, англ. User eXperience, UX, User Interface, UI) присвячена вивченню основних принципів роботи з сучасними комп’ютерними системами проектування, запровадження та підтримки адаптивних інтерфейсів з врахуванням досвіду взаємодії користувачів різних категорій в ІТ-середовищі. UX/UI системи являють собою сучасний інструментарій підтримки прийняття рішень у часі й просторі, їх робота базується на актуальних методах обробки інформації й, водночас, є доступною для більшості людей шляхом використання сучасних технологій візуалізації, віртуалізації та організації проектної співпраці в Інтернеті при створенні різноманітних інтерфейсів для користувачів, моделей взаємодії між ними в ІТ-середовищі і реалізації їх в додатках та програмних засобах. При ознайомленні з дисципліною передбачається робота з ПЗ Figma, Lunacy, Adobe Xd, використання мов програмування Python і  R, а також засобів ХП Office 365.

Робоча програма навчальної дисципліни пUX/UIкіс в Інтернеті - тут.

Навчальна дисципліна «Технології оброблення та аналіз надвеликих масивів даних» (ТОАНМД - надалі) є однією із складових циклу професійної підготовки фахівців галузі знань 12 «Інформаційні технології» спеціальності 122 Комп’ютерні науки.

Мета дисципліни: сформувати поглиблені теоретичні знання та прикладні практичні навички щодо ефективного застосування технології, інструментів та засобів оброблення та поглибленого інтелектуального аналізу структурованих і неструктурованих даних надвеликих обсягів для підтримки прийняття оптимальних системних рішень. Причому, ці технології, інструменти та програмні засоби мають бути не тільки ефективними в умовах безперервного приросту складних даних (в т.ч. гіпертекстових даних, потокових мультимедіа даних, гібридних та метаданих), їх нерівномірному розподілу по численних вузлах інформаційної мережі, але і підтримувати інформаційну безпеку великих даних та отриманих нових знань.

Метою вивчення дисципліни є формування фундаментальних теоретичних знань та отримання практичних навичок з проектування та адміністрування баз  і сховищ даних у відповідності з вимогами ECDL, а в кінцевому підсумку підготовка фахівців з економічної кібернетики, які б відповідали вимогам  європейських стандартів до фахівців з вищою освітою.

Дисципліна є теоретичним фундаментом для наступного вивчення  таких дисциплін: „Інформаційні системи в економіці”, „Технологія автоматизованого оброблення даних”, „Інформаційні технології віртуальних організацій” та „Інтелектуальний аналіз даних”.

Вивчивши  дисциплін  „Технологія проектування  та адміністрування баз і сховищ  даних”,  студент  отримує ряд професійних компетенцій, зокрема:

  • оволодiє  сучасною  теорією та технологiєю     проектування баз даних (БД) і сховищ даних (СД);
  • набуде практичних навичок зi створення й ведення БД і СД у середовищi  сучасних реляційних систем керування базами  даних  (СКБД) для автоматизованого розв’язування економічних задач;
  •   опанує основні функції з адміністрування баз і сховищ даних. 

Навчальна дисципліна «Тренінг-курс «Бізнес аналітика на підприємстві» (скорочено ткБАП або БАП) присвячена вивченню основних принципів роботи з сучасними комп’ютерними системами бізнес аналітики, запровадження та підтримки технологій, систем та процесів аналізу інформації для прийняття управлінських рішень в бізнесі.

Вона включає у себе методи збору і обробки інформації, оцінки ризиків, моделювання і прогнозування за допомогою інформаційних і телекомунікаційних технологій. Сфера застосування бізнес-аналітики досить широка. Її можна застосовувати у ризик менеджменті, фінансах, охороні здоров'я, індустріальному виробництві, сфері послуг, а також у маркетингу, при управлінні містами, при роботі в Інтернеті і соціальних мережах, при аналізі персональних даних тощо.

РПНД БАП в Інтернеті - тут.