Курс дозволить зрозуміти ключові взаємозв'язки в системі бюджетування на підприємстві, навчитись розраховувати показники операційних і основних бюджетів (бюджету доходів і витрат – P&L, бюджету руху грошових коштів – CF), обґрунтовувати управлінські рішення на підставі аналізу планових бюджетів та звітів про їх виконання.

АНОТАЦІЯ ДИСЦИПЛІНИ

«ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА»

 

1. Мета опанування дисципліни в контексті підготовки фахівців зі спеціальності. Її взаємозв’язок з іншими дисциплінами навчального плану.

Метою дисципліни є формування у студентів сучасного економічного мислення та системи спеціальних економічних знань з теорії та практики господарювання первинної ланки економіки.

Для опанування даної дисципліни необхідні знання, уміння, навички з таких дисциплін: основи економічної науки, мікроекономіка, макроекономіка тощо.

 

2. Перелік компетенцій, яких набуде студент після опанування даної дисципліни:

ü здійснювати обґрунтований вибір сфери та напрямків діяльності, організаційно-правові форми ведення бізнесу;

ü розробляти плани розвитку підприємства та обґрунтовувати інноваційно-інвестиційні проекти різних напрямків;

ü організовувати експлуатацію, аналізувати та оцінювати ефективність використання персоналу, основного, оборотного та інтелектуального капіталу;

ü обирати типи та методи організації процесів виробництва;

ü визначати базові кількісні параметри діяльності підприємства (обсяги продукції, величину собівартості, рівень відпускних цін, фінансових результатів тощо);

ü здійснювати діагностику фінансово-майнового стану та ефективності діяльності суб’єктів господарювання;

ü визначати напрямки та обґрунтовувати загальний механізм здійснення трансформації та реструктуризації підприємств;

ü оцінювати рівень економічної безпеки та визначити напрями нейтралізації ризиків та загроз у виробничо-комерційній діяльності підприємства.

 

3. Сфера реалізації набутих знань і вмінь в майбутній професії.

Опанування комплексом знань, навичок та вмінь з дисципліни «Економіка підприємства» дозволяє успішно застосовувати їх на первинних посадах економістів, а також при раціоналізації управління фірмою й підвищення ефективності її діяльності при опануванні керівних посад суб’єкта господарювання.