- Автор-розробник: Олена Григорівна Бірюк
Мета вивчення навчальної дисципліни – формування у здобувачів сучасної системи знань про концептуальні засади бухгалтерського обліку, основи методології обліку господарської діяльності, основи техніки бухгалтерського обліку, підходи до побудови управлінського обліку та організації обліку на підприємстві, загальні засади регулювання бухгалтерського обліку в Україні.
Завдання навчальної дисципліни - оволодіння принципами бухгалтерського обліку, забезпечення засвоєння методичних підходів, що використовуються в бухгалтерському обліку для відображення інформації про господарську діяльність, набуття навиків застосування технічних прийомів реєстрації облікової інформації, формування уявлення про повний цикл обробки облікової інформації: від первинної фіксації господарських операцій до складання фінансової звітності; надати загальне розуміння значення фінансової звітності та основ організації бухгалтерського обліку на підприємстві.
Предметом вивчення навчальної дисципліни є господарська діяльність підприємства як зміна господарських засобів та джерел їх утворення внаслідок господарських процесів.
- Автор-розробник: Олена Григорівна Бірюк
- Автор-розробник: Людмила Лежненко
- Автор-розробник: Наталія Остапьюк
- Автор-розробник: Рената Сергіївна Коршикова
- Автор-розробник: Лариса Гнилицька
- Автор-розробник: Тетяна Чередніченко
- Автор-розробник: Рената Сергіївна Коршикова
- Автор-розробник: Ульяна Марчук
- Автор-розробник: Олена Григорівна Бірюк
Важливість ґрунтовних знань з обліку і оподаткування для облікових працівників підприємств агробізнесу не викликає сумнівів, оскільки вміння правильно здійснювати організацію обліку, враховуючи організаційно-технологічні особливості діяльності підприємств агробізнесу, а також планувати та регулювати обсяги податків є одним з тих показників, який на сьогоднішній день відрізняє висококваліфікованого спеціаліста з обліку від пересічного бухгалтера.
Облік та оподаткування агробізнесу є однією із провідних навчальних дисциплін, яка допомагає у визначені сприяння поглибленого вивчення та засвоєння теоретичних основ обліку, оподаткування та звітності підприємств агробізнесу різних організаційно-правових форм господарювання і форм власності.
Мета вивчення навчальної дисципліни – сформувати у здобувачів вищої освіти теоретичні і практичні компетенції, що дозволять їм отримати цілісну систему знань щодо організаційно-технологічних особливостей діяльності аграрних підприємств та їх вплив на організацію і методику бухгалтерського обліку й оподаткування на підприємствах агробізнесу. Знання, отримані здобувачами після вивчення даної навчальної дисципліни є основою для практичної діяльності на підприємствах агробізнесу різних організаційно-правових форм господарювання і форм власності.
Завдання навчальної дисципліни сформувати вміння і навички у здобувачів щодо організації обліку та оподаткування на підприємствах агробізнесу різних організаційно-правових форм господарювання і форм власності згідно чинного законодавства та нормативно-правового регулювання в Україні.
Предмет вивчення навчальної дисципліни є комплекс послуг з роз’яснення та застосування норм чинного законодавства, визначення принципів, порядку та правил обліку і оподаткування підприємств агробізнесу згідно чинного законодавства і нормативно-правового регулювання в Україні.
- Автор-розробник: Олена Григорівна Бірюк
- Автор-розробник: Марина Кругла
- Автор-розробник: Марія Шигун
- Автор-розробник: Микола Бондар
- Автор-розробник: Олена Примаченко
- Автор-розробник: Юлія Сташенко
Дисципліна “Бухгалтерський облік (загальна теорія)” є першою профілюючою дисципліною циклу обліково-аналітичних дисциплін підготовки фахівців спеціальності 071 «Облік і оподаткування» освітнього ступеня «бакалавр».
Предметом дисципліни є господарська діяльність підприємства як зміна господарських засобів та джерел їх утворення внаслідок господарських процесів.
Мета дисципліни – формування у студентів сучасної системи знань про концептуальні засади бухгалтерського обліку, основи методології обліку господарської діяльності, основи техніки бухгалтерського обліку, підходи до побудови управлінського обліку та організації обліку на підприємстві, загальні засади регулювання бухгалтерського обліку в Україні.
Завданням дисципліни є оволодіння принципами бухгалтерського обліку, забезпечення засвоєння методичних підходів, що використовуються в бухгалтерському обліку для відображення інформації про господарську діяльність, набуття навиків застосування технічних прийомів реєстрації облікової інформації, формування уявлення про повний цикл обробки облікової інформації: від первинної фіксації господарських операцій до складання фінансової звітності; надати загальне розуміння значення фінансової звітності та основ організації бухгалтерського обліку на підприємстві.
- Автор-розробник: Олена Григорівна Бірюк
- Автор-розробник: Микола Бондар
- Автор-розробник: Михайло Григорович Кірданов
Навчальна дисципліна «Організація бухгалтерського обліку» є однією із складових комплексної підготовки фахівців галузі знань 07 «Управління та адміністрування» спеціальності 071 «Облік і оподаткування» другого (магістерського) рівня вищої освіти. Організація бухгалтерського обліку (Accounting organization) – це сукупність об’єктів, методів, форм та нормативно-правового забезпечення організації бухгалтерського обліку на підприємстві. Отримані в результаті вивчення цієї навчальної дисципліни знання та навички дозволяють здобувачам побудувати ефективну систему формування облікових даних та різних видів звітності для задоволення інформаційних потреб керівництва та менеджменту підприємства, а також зовнішніх стейкхолдерів.
Мета вивчення навчальної дисципліни – набуття здобувачами теоретичних знань і практичних навичок з організації бухгалтерського обліку на підприємствах, в організаціях і установах України; засвоєння здобувачами знань про наукову організацію облікового, контрольного та аналітичного процесу, як складової частини системи управління та праці людей зайнятих бухгалтерським обліком і управлінням обліковим персоналом; розуміння здобувачами основних принципів нормативно-правового, технічного, ергономічного соціального та інших видів забезпечення облікового процесу; вміння здобувачів розробляти, впроваджувати та постійно удосконалювати облікову політику та проводити виважену кадрову політику; виховання у здобувачів навичок: вирішувати важливі проблеми на інноваційній основі в частині ведення бухгалтерського обліку, організації системи фінансової, податкової та управлінської звітності.
Завдання (навчальні цілі) навчальної дисципліни - формування у здобувачів знань і вмінь з організації бухгалтерського обліку та налагодження обліково-контрольного й аналітичного процесів, орієнтованих на інформаційне забезпечення управлінських рішень.
Предметом навчальної дисципліни є теоретичні і практичні засади побудови системи бухгалтерського обліку та організації облікового процесу на підприємстві.
- Автор-розробник: Олена Григорівна Бірюк
- Автор-розробник: Олена Григорівна Бірюк
Навчальна дисципліна “Фінансовий облік пасивів” - одна з основних серед прикладних дисциплін циклу підготовки фахівців за спеціальністю “Облік і оподаткування” першого (бакалаврського) рівня.
Мета дисципліни – формування у студентів цілісної системи знань і умінь щодо теорії і практики ведення фінансового (бухгалтерського) обліку на підприємствах різних форм власності.
Завдання дисципліни – вивчення й набуття практичних навичок з методики обліку капіталу, зобов'язань, доходів, витрат та фінансових результатів діяльності підприємства, порядку документування господарських операцій, їх групування, узагальнення в системі регістрів фінансового обліку. Це необхідно для прийняття своєчасних і грамотних фінансово-економічних рішень, повсякденного контролю за доходами і витратами, попередження банкрутства підприємства.
Предметом вивчення дисципліни є методичні засади обліку власного капіталу, зобов’язань, доходів, витрат та фінансових результатів діяльності підприємства.
Об’єктом дисципліни «Фінансовий облік пасивів» є операції з обліку джерел формування господарських засобів підприємства, до яких відносяться: власний капітал; забезпечення наступних витрат і платежів; довгострокові та поточні зобов’язання; доходи та витрати діяльності підприємства; фінансові результати діяльності підприємства.
- Автор-розробник: Олена Примаченко
- Автор-розробник: Людмила Лежненко
- Автор-розробник: Оксана Степаненко
- Автор-розробник: Людмила Лежненко
Метою вивчення навчальної дисципліни є – формування у здобувачів теоретичних знань та практичних навичок з методики і організації стратегічного управлінського обліку в процесі прийняття ефективних управлінських рішень суб’єктами господарювання які діють в конкурентному середовищі.
- Автор-розробник: Валентина Ходзицька
Мета вивчення дисципліни – набуття здобувачами необхідних теоретичних знань з регулюючих положень і змісту основних Міжнародних стандартів фінансової звітності та їх Тлумачень, а також оволодіння практичними навичками щодо застосування процедур, пов’язаних із складанням та поданням фінансових звітів транснаціональними корпораціями та учасниками ринку цінних паперів, у формуванні у студентів цілісної системи знань про сучасні підходи до фінансового обліку, його внутрішнього нормативно-правового регулювання, а також у засвоєнні принципів, методів і процедур фінансового обліку, які необхідно застосовувати на підприємстві для складання і подання його фінансової звітності та у процесі здійснення контролю, аналізу та управління підприємством. Дисципліна взаємозв’язана з усіма дисциплінами бакалаврського пакету.
- Автор-розробник: Валентина Ходзицька
- Автор-розробник: Ульяна Марчук
- Автор-розробник: Олена Примаченко
- Автор-розробник: Марія Шигун
Навчальна дисципліна «Бухгалтерський облік» (Accounting) – це сукупність принципів, методів, форм, прийомів, історичних аспектів становлення та розвитку бухгалтерського обліку. Бухгалтерський облік охоплює систему знань сутності основних господарських процесів і здатність відображати їх в системі обліку, нормативного регулювання обліку, аналізу господарської діяльності підприємства і окремих господарських операцій та синтезу одержаної аналітичної інформації при її відображенні в системі рахунків бухгалтерського обліку.
Знання, уміння й навички, набуті здобувачем по завершенню вивчення навчальної дисципліни «Бухгалтерський облік», потрібні для вивчення навчальних дисциплін «Система оподаткування», «Облік у сфері соціального забезпечення», «Звітність у сфері соціального забезпечення», «Калькулювання соціальних послуг».
- Автор-розробник: Михайло Григорович Кірданов
- Автор-розробник: Тетяна Бондар
- Автор-розробник: Рената Сергіївна Коршикова
- Автор-розробник: Олена Примаченко
- Автор-розробник: Тетяна Бондар
- Автор-розробник: Олена Примаченко
- Автор-розробник: Михайло Григорович Кірданов
- Автор-розробник: Тетяна Бондар
- Автор-розробник: Лариса Гнилицька
- Автор-розробник: Михайло Григорович Кірданов
- Автор-розробник: Тетяна Чередніченко
- Автор-розробник: Олена Чук
- Автор-розробник: Алла Озеран
- Автор-розробник: Алла Озеран
- Автор-розробник: Марина Кругла
- Автор-розробник: Алла Озеран
Мета вивчення дисципліни – набуття здобувачами необхідних теоретичних знань з регулюючих положень і змісту основних Міжнародних стандартів фінансової звітності та їх Тлумачень, а також оволодіння практичними навичками щодо застосування процедур, пов’язаних із складанням та поданням фінансових звітів транснаціональними корпораціями та учасниками ринку цінних паперів, у формуванні у студентів цілісної системи знань про сучасні підходи до фінансового обліку, його внутрішнього нормативно-правового регулювання, а також у засвоєнні принципів, методів і процедур фінансового обліку, які необхідно застосовувати на підприємстві для складання і подання його фінансової звітності та у процесі здійснення контролю, аналізу та управління підприємством. Дисципліна взаємозв’язана з усіма дисциплінами бакалаврського пакету.
- Автор-розробник: Валентина Ходзицька
- Автор-розробник: Марина Кругла
- Автор-розробник: Марина Кругла
- Автор-розробник: Марина Кругла
- Автор-розробник: Ульяна Марчук
- Автор-розробник: Олена Примаченко
- Автор-розробник: Алла Озеран
- Автор-розробник: Олена Григорівна Бірюк
Формування у студентів сучасної системи знань про організацію і методику управлінського обліку, його місця та ролі в управлінні діяльністю підприємства; набуття умінь застосовувати відповідні методи та прийоми в процесі обліку витрат і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) з метою прийняття ефективних управлінських рішень.
- Автор-розробник: Марина Кругла
- Автор-розробник: Юлія Сташенко
- Автор-розробник: Олена Григорівна Бірюк
- Автор-розробник: Ульяна Марчук
- Автор-розробник: Олена Примаченко
- Автор-розробник: Ульяна Марчук
- Автор-розробник: Олена Примаченко
Навчальна дисципліна “Фінансовий облік – 2” - одна з основних серед прикладних дисциплін циклу підготовки фахівців за спеціальністю “Облік і оподаткування” першого (бакалаврського) рівня.
Мета дисципліни – формування у студентів цілісної системи знань і умінь щодо теорії і практики ведення фінансового (бухгалтерського) обліку на підприємствах різних форм власності.
Завдання дисципліни – вивчення й набуття практичних навичок з методики обліку капіталу, зобов'язань, доходів, витрат та фінансових результатів діяльності підприємства, порядку документування господарських операцій, їх групування, узагальнення в системі регістрів фінансового обліку. Це необхідно для прийняття своєчасних і грамотних фінансово-економічних рішень, повсякденного контролю за доходами і витратами, попередження банкрутства підприємства.
Предметом вивчення дисципліни є методичні засади обліку власного капіталу, зобов’язань, доходів, витрат та фінансових результатів діяльності підприємства.
Об’єктом дисципліни «Фінансовий облік-2» є операції з обліку джерел формування господарських засобів підприємства, до яких відносяться: власний капітал; забезпечення наступних витрат і платежів; довгострокові та поточні зобов’язання; доходи та витрати діяльності підприємства; фінансові результати діяльності підприємства.
- Автор-розробник: Олена Примаченко
- Автор-розробник: Олена Григорівна Бірюк
- Автор-розробник: Марія Шигун