- Автор-розробник: Денис Ільницький
- Автор-розробник: Ірина Ольшевська
- Автор-розробник: Олег Швиданенко
- Автор-розробник: Надія Стежко
- Автор-розробник: Ірина Ольшевська
- Автор-розробник: Людмила Цимбал
«Мережева економіка» – навчальна дисципліна, яка закладає основи системи знань і навичок щодо формування та управління конкурентними позиціями суб’єктів господарювання в умовах становлення та розвитку глобальної мережевізації світової економіки. Дисципліна передбачає послідовний цільовий виклад закономірностей сучасної парадигми розвитку процесів мережевізації господарської діяльності та особливостей їх використання в інтересах суб’єктів міжнародної економіки. Актуальність питань, що охоплюються дисципліною, зокрема мережевої парадигми соціально-економічного ровитку, полягає в поширенні теоретичних концепцій у прикладну площину, що призводить набуття компаніями та національними економіками кращих конкурентних позицій у світовій економіці. Ефективне управління діяльністю економічних систем та суб’єктів господарювання в умовах мережевої економіки сприятиме повній реалізації їх економічного потенціалу.
Міждисциплінарні зв’язки робочої програми навчальної дисципліни: «Мережева економіка» як навчальна дисципліна інтегрує велику кількість базових понять та прийомів загальнотеоретичних і спеціальних дисциплін таких, як: «Управління міжнародною конкурентоспроможністю», «Міжнародний менеджмент», «Міжнародні стратегії економічного розвитку», «Фінанси», «Бухгалтерський облік», «Міжнародна економіка», «Міжнародні фінанси», «Міжнародний маркетинг», «Економіка підприємств». Мета вивчення дисципліни – формування у здобувачів знань і базових навичок управління діяльністю суб’єктів міжнародної економіки в умовах мережевізації господарської діяльності. Завдання (навчальні цілі) дисципліни орієнтовані на глибоке розуміння: сутності мережевізації у світовому господарстві, теорії та концепцій її розвитку; середовища формування сучасних глобальних і міжнародних мереж та їх ключових компонентів; економічних, соціальних, технологічних і політичних аспектів забезпечення розвитку мереж глобальної інфраструктури міжнародних економічних відносин; визначення диспозиції суб’єктів глобальної мережі; визначення показників розвитку і чинників ефективності мереж; діагностування галузевих, регіональних і секторальних імперативів. Предметом дисципліни є закономірності та особливості діяльності суб’єктів міжнародної економіки в умовах мережевізації господарської діяльності.
Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у студентів компетентностей та програмних результатів навчання. Засвоєні здобувачами знання та набуті під час вивчення даної навчальної дисципліни навички є основою для здійснення практичної діяльності у міжнародних та національних мережах та ланцюгах вартості, корпорацій, що провадять свою діяльність у реальному секторі економіки, а також у сфері консалтингу.
Логіка викладання, структура і зміст дисципліни «Мережева економіка» дають змогу досягнути поставленої мети та отримати здобувачами зазначених вище загальних та фахових компетентностей.
- Автор-розробник: Денис Ільницький
- Автор-розробник: Ірина Ольшевська
- Автор-розробник: Олег Швиданенко