- Автор-розробник: Віталій Царьов
- Автор-розробник: Артем Дмитренко
- Автор-розробник: Максим Будяєв
Навчальна дисципліна «Бізнес-економіка» орієнтована на вивчення базових напрямків економіки бізнесу (організацій, підприємств, об’єднань, сітьових структур), методичних підходів до оцінювання процесів та аналізу результатів діяльності бізнес-структур, технологій та практик забезпечення ефективності та результативності їх функціонування та розвитку. Дисципліна дає необхідну сукупність теоретичних знань та практичних навичок щодо прийняття обгрунтованих економічних рішень у сфері забезпечення ефективності та результативності діяльності підприємства за критеріями капіталізації. Отримані в процесі вивчення даної дисципліни знання щодо основ започаткування, організації та здійснення діяльності підприємств, а також їх постійного розвитку та можливого припинення функціонування є основою для опанування наступних фахових дисциплін та важливою конкурентною перевагою у подальшій професійній діяльності здобувача ступеня бакалаврського рівня. Це також має стати підґрунтям у плідній співпраці випускників університету з фахівцями з економіки та організації бізнесу у вирішенні актуальних проблем у сфері підприємництва.
- Автор-розробник: Наталія Валентинівна Шевчук
- Автор-розробник: Марія Теплюк
- Автор-розробник: Катерина Андрющенко
- Автор-розробник: Валентина Вострякова
- Автор-розробник: Євген Смирнов
- Автор-розробник: Катерина Андрющенко
- Автор-розробник: Анастасія Лєзіна
- Автор-розробник: Артем Дмитренко
АНОТАЦІЯ ДИСЦИПЛІНИ
«ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА»
1. Мета опанування дисципліни в контексті підготовки фахівців зі спеціальності. Її взаємозв’язок з іншими дисциплінами навчального плану.
Метою дисципліни є формування у студентів сучасного економічного мислення та системи спеціальних економічних знань з теорії та практики господарювання первинної ланки економіки.
Для опанування даної дисципліни необхідні знання, уміння, навички з таких дисциплін: основи економічної науки, мікроекономіка, макроекономіка тощо.
2. Перелік компетенцій, яких набуде студент після опанування даної дисципліни:
ü здійснювати обґрунтований вибір сфери та напрямків діяльності, організаційно-правові форми ведення бізнесу;
ü розробляти плани розвитку підприємства та обґрунтовувати інноваційно-інвестиційні проекти різних напрямків;
ü організовувати експлуатацію, аналізувати та оцінювати ефективність використання персоналу, основного, оборотного та інтелектуального капіталу;
ü обирати типи та методи організації процесів виробництва;
ü визначати базові кількісні параметри діяльності підприємства (обсяги продукції, величину собівартості, рівень відпускних цін, фінансових результатів тощо);
ü здійснювати діагностику фінансово-майнового стану та ефективності діяльності суб’єктів господарювання;
ü визначати напрямки та обґрунтовувати загальний механізм здійснення трансформації та реструктуризації підприємств;
ü оцінювати рівень економічної безпеки та визначити напрями нейтралізації ризиків та загроз у виробничо-комерційній діяльності підприємства.
3. Сфера реалізації набутих знань і вмінь в майбутній професії.
Опанування комплексом знань, навичок та вмінь з дисципліни «Економіка підприємства» дозволяє успішно застосовувати їх на первинних посадах економістів, а також при раціоналізації управління фірмою й підвищення ефективності її діяльності при опануванні керівних посад суб’єкта господарювання.
- Автор-розробник: Лідія Шергіна
- Автор-розробник: Любов Миколаївна Дзюбенко
- Автор-розробник: Володимир Кузьомко
Навчальна дисципліна «Інноваційне право» є складовою циклу професійної підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти галузі знань 07 «Управління та адміністрування» спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» освітньо-професійної програми «Інноваційне підприємництво і цифрове лідерство». Дисципліна «Інноваційне право» займає одне з ключових місць серед освітніх компонентів ОПП «Інноваційне підприємництво і цифрове лідерство»
- Автор-розробник: Людмила Петренко
- Автор-розробник: Влада Сергіївна Фурса
- Автор-розробник: Наталія Чухраєва
- Автор-розробник: Людмила Петренко
- Автор-розробник: Наталія Чухраєва
Додати анотацію курсу
- Автор-розробник: Наталія Валентинівна Шевчук
- Автор-розробник: Катерина Бойченко
- Автор-розробник: Максим Будяєв
- Автор-розробник: Валентина Вострякова
- Автор-розробник: Сергій Данильченко
- Автор-розробник: Любов Миколаївна Дзюбенко
- Автор-розробник: Артем Дмитренко
- Автор-розробник: Валентина Оберемчук
- Автор-розробник: Євген Смирнов
- Автор-розробник: Наталія Валентинівна Шевчук
Мікроекономіка вивчає поведінку і механізм прийняття рішень окремими економічними суб’єктами (індивідами, домашніми господарствами, підприємствами, організаціями, тобто мікросистемами), які прагнуть досягти мети за наявних обмежених ресурсів і для яких до того ж можна знайти альтернативне використання. У центрі уваги мікроекономіки перебуває поведінка споживача і виробника та її оптимізація, ринковий попит і пропозиція, відносні ціни товарів, розподіл ресурсів за альтернативного їх використання, часткова і загальна рівновага тощо.
Мета науки: формування ринково орієнтованого економічного світогляду майбутнього учасника суспільного виробництва, здатного до професійної діяльності у якості економіста, менеджера або самостійної підприємницької діяльності, а також опанування студентами знань щодо принципів та методів прийняття оптимальних господарських рішень за наявних обмежених ресурсів та альтернативних можливостей їх використання.
Завдання:
- надання знань про базові теоретичні положення мікроекономіки та пояснення на їх основі внутрішніх зв’язків і відносинміжекономічнимиявищами;
- прищеплення навичок використання інструментарію мікроекономічного аналізу;
- підготовкадовивченняцієї галузі фундаментальних економічних знань в поглиблених курсах мікроекономіки, а також в прикладних дисциплінах, що базуються на мікроекономічній теорії.
Основними результатами вивчення курсу є такі:
- знаннябазовихположень, принципів та закономірностейщодофункціонуванняринковогомеханізму, формуванняпопиту і пропозиції, виборуспоживача і виробника;
- вміннявикористовуватиінструментаріймікроекономічногоаналізу для вивчення та оптимізаціїповедінкиекономічнихсуб”єктів у ринковихумовах;
- навичкизастосуванняприйомівмікроекономічнихдосліджень для аналізуефективностіфункціонуваннямікросистем в реальнихумовахгосподарювання;
- теоретична підготовка до вивченняпоглибленихкурсівмікроекономіки, а такожприкладнихдисциплінфаховогоспрямування.
- Автор-розробник: Ніна Євдокимова
- Автор-розробник: Дарія Котенок
АНОТАЦІЯ ДИСЦИПЛІНИ
«ОБГРУНТУВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ РІШЕНЬ ТА ОЦІНЮВАННЯ РИЗИКІВ»
1. Мета опанування дисципліни в контексті підготовки фахівців зі спеціальності. Її взаємозв’язок з іншими дисциплінами навчального плану.
Ознайомити слухачів з технологією прийняття рішень, основами сучасної економічної ризикології та на основі набутої систематизованої інформації сформувати комплексну систему знань і практичних навичок щодо обґрунтування господарських рішень з різним ступенем невизначеності та ризику.
Завдання навчальної дисципліни - усвідомити, що економічні процеси зазнають впливу некерованих чинників та протікають в умовах невизначеності, конфліктності, принципової неможливості здійснення точних економічних прогнозів, необхідних для прийняття економічних рішень; засвоїти основні принципи обґрунтування різних видів господарських рішень, методичні підходи щодо аналізу ризику та управління ним; оволодіти навичками самостійно здійснювати аналіз, ідентифікацію та оцінку ризику, використовуючи комп’ютерну техніку та програмно-математичні комплекси.
Для опанування даної дисципліни необхідні знання, уміння, навички з таких дисциплін: економіка підприємств, менеджмент, статистика, теорія ймовірності, основи ризикології, тощо.
2. Перелік компетенцій, яких набуде студент після опанування даної дисципліни:
- вміння визначати оптимальні форми представлення та реалізації господарських рішень;
- здатність здійснювати розробку та обґрунтування господарських рішень на основі комплексу методів та моделей, системи показників економічного обґрунтування рішень;
- вміння обґрунтовувати вибір оптимального господарського рішення;
- здатність здійснювати ідентифікацію, аналіз та оцінку ризику, використовуючи комп’ютерну техніку та програмно-математичні комплекси;
- вміння економічно обґрунтовувати напрями та методи регулювання господарських ризиків на підприємстві.
3. Сфера реалізації набутих знань і вмінь після вивчення дисципліни.
Набуті під час вивчення дисципліни знання, вміння та навички студенти зможуть застосовувати в практиці господарювання суб’єктів підприємницької діяльності будь-яких форм власності та організаційно-правових форм, науковій та дослідницькій діяльності в сфері забезпечення ефективного розвитку бізнесу, освітній діяльності у вищих та середньо-спеціальних закладах освіти при викладанні дисциплін, які пов’язані з проблематикою курсу «Обґрунтування господарських рішень та оцінювання ризиків».
4. Зміст дисципліни, що пропонується для вивчення студентами за модулями та темами.
1.Сутнісна характеристика господарських рішень.
2.Технологія і особливості прийняття рішень господарської діяльності.
3.Методичні основи розробки господарських рішень.
4.Обґрунтування господарських рішень та оцінка їх ефективності.
5. Прогнозування та аналіз господарських рішень.
6.Невизначеність як першопричина ризику підприємницької діяльності.
7.Критерії прийняття рішень в умовах невизначеності.
8.Теорія корисності в системі процесів прийняття рішень.
9.Підприємницькі ризики та їх вплив на прийняття господарських рішень.
10.Критерії прийняття господарських рішень за умов ризику.
11. Прийняття рішень в конфліктних ситуаціях.
12.Обґрунтування фінансових та інвестиційних рішень за умов ризику.
13.Якісна оцінка підприємницьких ризиків.
14.Кількісна оцінка підприємницьких ризиків.
15.Основи ризик-менеджменту
16.Напрями та методи регулювання та зниження ступеню ризику.
5. Викладацький склад:
Клименко Світлана Михайлівна, канд.екон.наук, доцент кафедри бізнес-економіки та підприємництва
6. Основна література:
1. Клименко С.М., Дуброва О.С. Обґрунтування господарських рішень та оцінка ризиків.- навч. посібник.- К: КНЕУ, 2005. - 272 с.
2. Клименко С.М., Дуброва О.С. Обґрунтування господарських рішень та оцінка ризику.- Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисципліни.- К: КНЕУ, 2005. - 183 с.
Завідувач кафедри
Бізнес економіки та підприємництва І.Рєпіна
- Автор-розробник: Світлана Клименко
- Автор-розробник: Катерина Бойченко
- Автор-розробник: Генефа Швиданенко
- Автор-розробник: Сергій Данильченко
- Автор-розробник: Володимир Кукоба
- Автор-розробник: Лариса Лігоненко
- Автор-розробник: Олександр Володимирович Садовник
- Автор-розробник: Віталій Григорович Чабан
Метою опанування дисципліни є розуміння студентами особливостей створення і закономірностей функціонування інтернет-магазину, визначення ефективних методів і способів управління ним, контролю діяльності та обґрунтування раціональних господарських рішень.
Оцінка ефективності та результативності роботи інтернет-магазину, організація його бізнес-процесів практично буде забезпечена створенням власної моделі інтернет-магазину. Дисципліна "Організація інтернет-магазину" тісно пов'язана з такими дисциплінами навчального плану як економіка підприємства, економічний аналіз, менеджмент, інші.
- Автор-розробник: Олександра Мельникова
- Автор-розробник: Віталій Царьов
- Автор-розробник: Віталій Григорович Чабан
- Автор-розробник: Любов Миколаївна Дзюбенко
- Автор-розробник: Тетяна Чебакова
- Автор-розробник: Галина Ямненко
- Автор-розробник: Ірина Кубарєва
- Автор-розробник: Артем Дмитренко
- Автор-розробник: Тетяна Шкода
Курс навчальної дисципліни спрямований на формування системи знань щодо сутності підприємництва як особливого виду діяльності, певного стилю і типу поведінки, що визначає бізнес-культуру підприємства, сучасної форми господарювання виробничо-комерційних структур в умовах ринкових відносин; набуття практичних вмінь комплексного сприйняття та вирішення проблем, що виникають в діяльності підприємницьких структур для створення сприятливого бізнес-середовища і підвищення ефективності функціонування виробничо-господарських систем.
- Автор-розробник: Віта Ковтун
- Автор-розробник: Володимир Кузьомко
- Автор-розробник: Лідія Шергіна
Курс навчальної дисципліни спрямований на формування системи знань щодо сутності підприємництва як особливого виду діяльності, певного стилю і типу поведінки, що визначає бізнес-культуру підприємства, сучасної форми господарювання виробничо-комерційних структур в умовах ринкових відносин; набуття практичних вмінь комплексного сприйняття та вирішення проблем, що виникають в діяльності підприємницьких структур для створення сприятливого бізнес-середовища і підвищення ефективності функціонування виробничо-господарських систем.
- Автор-розробник: Галина Ямненко
- Автор-розробник: Тетяна Шкода
- Автор-розробник: Віта Ковтун
- Автор-розробник: Олександра Мельникова
- Автор-розробник: Любов Миколаївна Дзюбенко
- Автор-розробник: Віта Ковтун
- Автор-розробник: Олександра Мельникова
формування системи знань щодо сутності підприємництва;
набуття практичних вмінь комплексного сприйняття та вирішення проблем, що виникають в діяльності підприємницьких структур для створення сприятливого бізнес-середовища і підвищення ефективності функціонування виробничо-господарських систем.
- Автор-розробник: Марія Теплюк
+ 1-2 абзаци
- Автор-розробник: Олександр Ничипорук
- Автор-розробник: Валентина Оберемчук
- Автор-розробник: Віталій Царьов
+ 1-2 абзаци
- Автор-розробник: Олександр Ничипорук
- Автор-розробник: Віта Ковтун
- Автор-розробник: Валентина Вострякова
- Автор-розробник: Світлана Клименко
- Автор-розробник: Марія Теплюк
- Автор-розробник: Катерина Бойченко
- Автор-розробник: Галина Ямненко
- Автор-розробник: Галина Ямненко
- Автор-розробник: Віталій Григорович Чабан
- Автор-розробник: Валентина Оберемчук
- Автор-розробник: Людмила Петренко
- Автор-розробник: Людмила Петренко
- Автор-розробник: Оксана Кирилюк
- Автор-розробник: Марина Кужель