Соціологія як наука – це комплексна система знань про становлення, розвиток і функціонування суспільства, його елементів, соціальних відносин і соціальних процесів, про фундаментальні механізми і принципи їх взаємодії. При цьому соціологія є вагомою дисципліною в системі підготовки сучасних фахівців економічного профілю. Оскільки чи не найголовнішими ознаками професіоналізму таких спеціалістів виступає їх здатність аналізувати актуальні соціальні явища та процеси, що властиві моделі сучасного ринкового соціуму, ефективно використовувати соціологічний підхід для осмислення та вирішення головних проблем соціально-економічного розвитку вітчизняного соціуму в ринкових умовах сьогодення та входження в систему міжнародних відносин. В цьому контексті соціологічна наука виступає достовірним науковим вивченням соціальної дійсності, що спонукає до формування в особистості соціологічного мислення, розуміння закономірностей функціонування усіх підсистем суспільного життя індивідів, розуміння діалектики новітніх суспільно-економічних та міжнародних реалій загалом.
Навчальна дисципліна «Моделювання просторового розвитку міст» присвячена вивченню методологічних та прикладних аспектів регіональної і просторової організації господарства, умов та чинників забезпечення сталого розвитку регіонально-просторових систем та механізмів їх втілення, стратегічних напрямів та концептуальних пріоритетів регіонально-просторового розвитку України в контексті інтеграції її регіонів в світовий економічний простір. Дисципліна покликана використовувати знання теорії просторового розвитку господарства та формування регіональних соціально-економічних систем.
- Автор-розробник: Ольга Валеріївна Шевченко
Мета вивчення навчальної дисципліни «Компаративна теорія права» полягає в опануванні здобувачами знань про: предмет та завдання цієї науки та навчальної дисципліни; методологію порівняльно-правового пізнання; поняття та види правових систем; компаративно-правову мапу світу.
Завдання навчальної дисципліни – формування цілісної системи знань про: інструментарій порівняльно-правового пізнання, методи тлумачення змісту норм права в зарубіжних країнах, загальне та особливе у сучасних правових традиціях, взаємодію та взаємний влив правових систем сучасності.
- Автор-розробник: Михайло Кравченко
- Автор-розробник: Юлія Мендрух.
Анотація